En hızlı postacı yarışmasında kıyasıya mücadele

45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye finali İzmir Torbalı'da gerçekleştirildi
  • 01.06.2016 19:41:31
   
45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye finali İzmir Torbalı'da gerçekleştirildi. PTT Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği ve Torbalı Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı yarışmada Türkiye'nin her ilinden 66 erkek ve 36 kadın yarışmacı dereceye girebilmek için ter döktü.

PTT Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği 45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye finaline, Torbalı Belediyesi ev sahipliği yaptı. PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Torbalı Kaymakamı Aydın Memük ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez'in de katıldığı yarışma, oldukça sıcak bir havada gerçekleşti. Çok sayıda vatandaşın takip ettiği yarışmada erkek sporcular 10 kilometrelik bir parkurda mücadele ederken kadın sporcular 5 kilometre yürüdü. Erkeklerde ilk 10, kadınlarda ise ilk 6'ya giren sporcular Ankara'da kampa alınacak. Kamp sonunda belirlenecek olan 5 erkek ve 3 kadın sporcu 45.Balkan Ülkeleri Yürüyüş Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Büyük bir centilmenlik içinde geçen yarışmada kadınlarda; Yeliz Ayyıldız birinci, Gülşen Eser ikinci, Nermin Aslanoğlu ise üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise Hanifi Çobanoğlu birinci, Nazif Gizlenmiş ikinci ve Erdem Vural ise üçüncü oldu.

  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI