Adalet Bakanı'ndan ABD'ye Gülen cevabı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 'Fetullah Gülen cemaatini terör örgütü olarak görmüyoruz' diyen ABD Sözcüsüne, 'Bizim dost ve müttefik bildiğimiz ülkeleri
  • 02.06.2016 13:06:51
   
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Fetullah Gülen cemaatini terör örgütü olarak görmüyoruz" diyen ABD Sözcüsüne, "Bizim dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin de Türkiye'nin kaygılarını dikkate almasını bekliyoruz" cevabını verdi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yargı başkanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gezilerine katılmasına yönelik eleştirilere tepki gösterdi. Gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Dün sayın cumhurbaşkanlarıyla yüksek yargı başkanlarının bir araya gelmesi, beraber bir toplantıda veya yemekte yer alması yargının bağımsızlığına halel getirmiyor da Sayın Recep Tayyip Erdoğan olduğunda halel getiriyorsa bu ikircikli yaklaşımdır" dedi. "Yargının bağımsızlığı ve tarafsızlığı yan yana oturduğu kişilere göre değerlendirilemez" diyen Bozdağ, muhalefetin Erdoğan'ı ve yargıyı yıpratma amacı güttüğünü söyledi.

KILIÇDAROĞLU'NUN ŞİKAYETİ

Bakan Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Avrupa Birliği büyükelçilerine şikayet etmesi de soruldu. Bozdağ, CHP liderinin büyükelçilerden Türk milletinden iktidar istemesinin daha doğru olduğu söyledi. Bakan, bu tarz şikayetlerin Türk halkını rahatsız ettiğini de ekledi.

ABD'YA GÜLEN CEVABI

Bozdağ, "Fetullah Gülen cemaatini terör örgütü olarak görmüyoruz" diyen ABD Sözcüsüne ise şöyle cevap verdi.

"Türkiye, ABD'nin güvenlik kaygılarını ciddiye almaktadır. ABD'den de Türkiye'nin güvenlik konusundaki kaygı ve risklere dair beklentilerini dikkate almasını beklemek en doğal hakkıdır. Bizim dost ve müttefik bildiğimiz ülkelerin de Türkiye'nin kaygılarını dikkate almasını bekliyoruz."

  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI